Farba do betonu
Farba do betonu

Jaka farba do betonu będzie najlepsza? Jednoznaczna odpowiedź na tak zadane pytanie nie istnieje. Do każdego przypadku musimy podejść indywidualnie.

Farby uretanowo-alkidowe do malowania betonu

Ich najważniejszym składnikiem jest żywica alkidowa. Farby takie nanosi się dwukrotnie. Są najbardziej wytrzymałe na ścieranie ze wszystkich farb do posadzek betonowych. Podczas laboratoryjnych testów ich powłoka wytrzymuje ponad 5000 cykli posuwów szczotki. Do rozcieńczania farb uretanowo-alkidowych stosuje się benzynę lakierniczą w ilości 10-15%. Producenci oferują bardzo szeroką paletę kolorystyczną tych farb.

Farby epoksydowe do malowania betonu

Są to wodorozcieńczalne farby dwuskładnikowe. Przed użyciem trzeba więc wymieszać ze sobą oba składniki za pomocą wiertarki z mieszadłem. Mieszanie należy kontynuować aż do momentu uzyskania jednorodnej masy. Na zagruntowane podłoże w zależności od potrzeb nanosi się 1 lub 2 warstwy farby. Pełną wytrzymałość posadzka uzyskuje dopiero po 5 dniach, ale można po niej chodzić już po 24 godzinach. Do wyboru masz tylko kilka kolorów. Wszystkie farby epoksydowe dają po pomalowaniu powierzchnię o wysokim połysku.

Żywica epoksydowa

Syntetyczny produkt polimerowy. W postaci nieusieciowanej (nieutwardzonej) jest topliwa i rozpuszczalna. Po utwardzeniu żywica staje się nietopliwa i nierozpuszczalna. Powłoki powstałe z żywicy epoksydowej są wodoszczelne i odporne na wilgoć. Wykazują odporność na czynniki atmosferyczne i działanie większości substancji chemicznych oraz zdolność odprowadzania ładunków elektrostatycznych.Posadzki żywiczne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Zwykle wykonuje się je w bardzo jasnych odcieniach szarości, nawet jako białe. Do żywicy epoksydowej można dodawać barwniki, żeby tworzyć kolorowe powłoki. Zastosowanie wypełnień z drobnych kruszyw (piasek kwarcowy) lub folii pozwala uzyskać bardzo dekoracyjną podłogę.

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl